2020. 01. 9

Pārmaiņas stomatoloģijā. Kas mūs sagaida nākamajā piecgadē?

Straumann pārstāvis Baltijā Šarūnas Perminas 6.decembrī, 2019 Jūrmalā atklāja zobārstniecības forumu STRAUMANN FORUM 2019. Runātāja galvenais mērķis bija iepazīstināt zobārstniecības speciālistus ar esošo situāciju zobārstniecības nozarē un informēt par to, kas sagaidāms turmākajos 5 gados.

 

 

Š. Perminas uzsāka savu uzstāšanos ar vienkāršu, bet fundametālu jautāumu: Kāpēc pacienti apmeklē zobārstu? Straumann pārstāvis iepazīstināja ar aptaujas rezultātiem dažādās valstīs un sniedza pārsteidzošus skaitļus. Piemēram, Spānijā 41% ierodas profilaktiskās pārbaudēs, bet Vācijā - 91%.

 

Kāpēc pacienti apmeklē zobārstu?
Atšķiras arī skaitļi attiecībā uz citu apmeklējumu iemeslu – sāpes. Vācijā procentuālais rādītājs ir krietni zemāks, bet valstīs, kur profilaktiskās vizītes notiek retāk, sāpes kļūst par biežāku zobārstu apmeklējumu cēloni. Apkopojot pētījuma rezultātus, kļūst skaidrs, ka vislielākā pacientu uzmanība tiek pievērsta implantiem un estētikai.

Aktuālākās zobārstniecības tēmas

Prezentācijas laikā tika apskatītas arī aktuālākās zobārstniecības tēmas. Lektors izšķir trīs galvenās: digitālās tehnoloģijas, neredzama ortodontiskā ārstēšana, zobu implantoloģija. Tika prezentēts Straumann kompānijas redzējums: tiek prognozēts, ka puse no klīnikām 5 gadu laikā pāries no standarta ārstēšanas uz digitālo. Saskaņā ar aptaujām, kas veiktas dažādās valstīs, vairāk kā puse no zobārstniecības klīnikām nākamo trīs gadu laikā plāno veikt ieguldījumus intraorālos skeneros. Ortodonti un mutes, sejas žokļu ķirurgi ir tie, kas visvairāk par to interesējas, jo digitālās ierīces mūsdienās ir augsti attīstītas un patiešām var atvieglot un uzlabot ārstu darbu. Zobu tehniskās laboratorijas kļūs arvien digitālākas, un tirgus tiks digitalizēts visās valstīs.

Neredzamas ortodontiskās ārstēšanas priekšrocības
Š. Perminas savā prezentācijā atzīmē pašreizējās tirgus tendences, piemēram, pieaugošo interesi par zobu neredzamu iztaisnošanu. Šogad aptuveni divi miljoni cilvēku ārstēti ar zobu kapēm. Pārstāvis atspēko mītu, ka kapes ir paredzētas tikai vienkāršām klīniskām situācijām, balstoties uz vienu no vadošajiem Lietuvas ortodontiem R. Kirlys, kurš apgalvo, ka nav tādas problēmas, ko kapes nevarētu atrisināt. Pēc viena no pasaules lielākajiem implantu ražotājiem Straumann prognozēm - neredzamās kapes 5 gadu laikā kļūs par lielāku tirgu nekā implanti. Līdz šim šī ortodontiskā tehnika ir bijusi vispopulārākā Ziemeļamerikā, taču šobrīd arī citās valstīs skaits strauji palielinās. Tiek prognozēts, ka ārsti, kuri koncentrējas uz ortodontisko ārstēšanu ar kapēm, gadā varēs uzņemt divreiz vairāk pacientu.

1% uzlabojumu

 

Prezentācijas beigās Šarūnas Perminas dalās ar iedvesmojošu saukli “par 1% labāk“! Galvenais vēstījums - pat pavisam nelieli uzlabojumi ikdienas darba procesā var radīt būtiskas izmaiņas un dot milzīgas priekšrocības ilgtermiņā, ja vien katru dienu meklēsiet atbildes uz jautājumu - ko vēl mēs varam darīt labāk?

Atpakaļ uz jaunumu sadaļu