2022.11.30, Zoom

Distalizācija vai ekstrakcijas ārstēšanā ar kapēm: kuru izvēlēties?

Bezmaksas vebinārs

Reģistrēties
 • Datums

  2022.11.30

 • laiks

  19.00-20.00

 • Valoda

  Angļu

Vebināra tēmas

Distalizācija ir viena no ortodontijā visbiežāk izmantotajām metodēm, distāli pārvietojot aizmugurējos zobus, lai iegūtu vietu. Daudzus gadus augšžokļa molāru distalizācija ir veiksmīgi izmantota ortodontijā, lai labotu II klases nepareizu sakodienu, lai labotu zobu saspiestību un lai samazinātu palielinātu horizontālo pārkodienu. No otras puses, kā jau mēs labi zinām, vēl viena plaši izplatīta metode vajadzīgās vietas iegūšanai un iepriekš minēto problēmu novēršanai ir premolāru ekstrakcija.

Lai arī ir speciālisti, kas joprojām šaubās par distalizācijas efektivitāti, ir pierādīts, ka ortodontiskajā ārstēšanā ar kapēm, iekļaujot 3D plānošanu, secīgas zobu kustības un precīzu zobu kustību kontroli, tā ir viena no visprognozējamākajām metodēm. Tomēr zobu distalizācijai ir arī daudzas kontrindikācijas un noteiktās situācijās to nevajadzētu veikt vai zobu kustību paredzamība būs zema. Tad ir ieteicams izvēlēties zobu ekstrakciju.

Šajā vebinārā ārsti-ortodonti Dr. Jurga Liatukiene (Lietuva) un Prof. Vincenzo D’Antò (Itālija) apspriedīs, kad ortodontiskajā ārstēšanā ar kapēm izvēlēties distalizāciju vai ekstrakciju. Lektori iepazīstinās ar pārbaudītiem protokoliem un klīniskajām situācijām, kurās ekstrakcija varētu būt labākā izvēle.

Šajā vebinārā jūs uzzināsit:

 • Kādas ir indikācijas un kontrindikācijas distalizācijai, ārstējot ar kapēm?
 • Kad izvēlēties distalizāciju vai ekstrakciju vietas atbrīvošanai un II klases nepareiza sakodiena ārstēšanai?
 • Kā uzlabot distalizācijas paredzamību?

Distalizācijai tiek izmantotas vairākas metodes, kuras būtiski atšķiras pēc to izmantošanas vietas: ekstraorāli vai intraorāli, augšējā vai apakšējā zobu rindā, un nepieciešamā sadarbība ar pacientu, neskatoties uz to, vai tā ir izņemama vai fiksēta tehnika. Vebināra laikā tiks apskatītas dažas no visbiežāk izmantotajām veiksmīgas distalizācijas metodēm.

Reģistrācija

1 dalībnieks
Kontakti
Kontakti
Kontakti

Papildu informācija

+371 29568888

kursi@medgrupe.lv